|
Про маму: Збірка художніх творів на кожен день і до свята / Упоряд. та передм. Г. М. Кирпи; Худож. С. М. Железняк. - К.: Школа, 2003. - 223 с. - (Хрестоматія школяра).
Ця книжка, що складається з кращих творів вітчизняної та зарубіжної літератури, нікого не залишить байдужим - вона вся мовби дихає любов'ю до матері. Збірник містить також матеріали, які можуть використовуватися вчителем для проведення тематичних уроків, святкових вечорів тощо.
|
|
Книга про Матір: Укр. поети ХІХ - ХХІ ст./ Передм. О. О. Омельченка; Упоряд. В. Л. Чуйко. - К., Криниця, 2003. - 319 с.
У цій унікальній за змістом антології вперше тематично підібрані та об'єднані поетичні твори 232-х українських поетів, що присвячені українській матері, яка на важких роздоріжжях історії самовіддано бореться за добро і світло в житті своїх дітей, за продовження роду, а значить - за збереження і відродження української нації. Прищеплювати високі почуття любові до Вітчизни, до рідної землі, до матері як наставниці душі і хранитильки Життя - саме цей меті служить "Книга про Матір".
|
|
Вернигора Н. М. Відлуння маминої пісні: Лірика - К.: Бліц-Принт, 1999. - 78 с.
Цю ліричну збірку авторка присвячує своїй матусі Євдокії. У віршах та поемі уславлює вона рідний та величний образ Матері.
|
|
Олійник Б. І. Основи / Передмова Шевченка М. В. - К.: Дніпро, 2005. - 456 с.: фотоіл.
До книги увійшли вибрані твори видатного українського поета і громадського діяча, лауреата Шевченківської премії академіка Бориса Ілліча Олійника.Тема матері посідає особливе місце у творчості відомого поета. Їй, матері, найдорожчій на землі людині, він присвятив вірші й поеми, всю щиру любов свого вдячного синівського серця. "Мати сіяла сон", "Мати", "Мати наша - сивая горлиця", "Пісня про матір", "Сиве сонце моє" – це далеко не всі поезії, у яких Борис Олійник співав величальну пісню материнству.
|
|
Тичина П. Скорбна мати: вибрані твори / Павло Тичина; упорядкування, примітки та післямова Сергія Гальченка. - К. : Знання, 2013. - 477 с. - (Класна література)
"Скорбна мати" - саме таку назву обрано для цього видання. І це невипадково. Тетраптих «Скорбна мати», який включено в книгу, присвячений пам’яті матері поета, якої не стало у 1915р., цикл водночас набрав широкого символічного узагальнення. Образ покійної матері Марії переростає в образ Скорбної матері, в якому узагальнено і долю Божої Матері, й страждання України. Це поема – реквієм – особливий за змістом і формою філософський твір, у якому поєднане індивідуальне з загальнонародним, широкий філософський розмах думки з конкретними описами.
|
|
Василенко М. Г. До матері, додому: Вірші. - К.: Укр. письменник, 2007. - 346 с.
Безмежний світ людини починається від колискової матері, рідного краю, батьківської хати. Кожна стежка, широкий і битий шлях чи навіть непрохідні чагарі блукань та пошуків відлунюють у чутливих серцях і ставлять свої карби в поезії Михайла Василенка, автора п'ятої поетичної книжки.
|
|
Сом М. З матір'ю на самоті - К.: Смолоскип, 2005. - 134 с.
Розмова поета Миколи Сома із матір'ю Василя Симоненка стала основою видання книжки "З матір'ю на самоті", у якій повністю відновлено давні сторінки з життя і творчості "витязя молодої української поезії". В своїй передмові "Матір з великої букви" до цього видання Микола Сом ніжно називає матір Василя Симоненка рідною, бо знає і шанує її ще з студентських років. Діалог «З матір’ю на самоті» - це щира вдячність матері обох синів (Миколи Сома та Василя Симоненка).
"І коли я (Микола Сом) думаю про Ганну Федорівну, то завжди бачу живий образ усієї України-Терпелихи: тихий і скорботний, бідний та ніким незахищений. Але: нескорений, красивий і хвилюючий, працьовитий і розумний, ніжний і привітний. Мати – Україна!"
|
|
Томенко М. Д. Трудова книжка Матері: епічно-психологічна драма народного болю у 4-х книгах.- К.: Фенікс, 2008. - 308 с.
Тетралогія Миколи Томенко "Трудова книжка Матері" - визначальне явище в українській літературі. ХХ століття для України позначено печаттю війни, голодомору, геноциду, каторжної селянської праці за мізерні трудодні,репресіями і цілковитим безправ'ям. Серед воєнної розрухи і повоєнних поневірянь тягла на собі всю державу мати-колгоспниця. Матері, які втратили своїх чоловіків на війні, самі мусили ставити на ноги дітей, а в цей час сталіни,берії, кагановичи заганяли їх у заміс, відбираючи все до останньої зернини. У тому вселюдському замісі ходили мільйони з трудовими книжками, але без паспортів, під пильним оком об'їждчиків та вінагентів, не маючи виходу і жодної надії.
|
|
Костиря І. С. Вибрані твори у двох томах. - Донецьк: ПП "Книжковий дім" "Проспект-Прес", 2006. - Т. 1. Ненька. Хата. - 2006. - 512 с.
У багатому творчому доробку письменника видатне місце посідає трилогія: "Ненька", "Хата", "Доля". Сюжет повістей багатий на події, у котрих гартуються або, навпаки, руйнуються характери персонажів. Одні справжні люди: стійкі, мужні, навіть героїчні, інші - втрачають свою людську гідність у гонитві за користю. Особливо привабливі у цих повістях жіночі постаті - власне, мати (повість "Ненька"), Гапка (повість "Хата").
|
|
Довженко О. П. Зачарована Десна. Оповідання. Щоденник (1941 - 1956). - К.: Дніпро, 2001. - 512 с.
До збірки творів великого українського кінорежисера і писменника О. Довженка увійшли його прозові твори: кіноповість "Зачарована Десна", оповідання-новели періоду Великої Вітчизняної війни та "Щоденник (1941 - 1956). З великим трепетом, любов'ю і повагою виписані у письменника образи його матері та прабаби ("Зачарована Десна"), інших жінок та дівчат ("Мати", "Щоденник").
|
|
Всенародний пам'ятник Матері-Вдові Листи, документи, статті, поезії, оповідання, фото.Голова редколегії Б.І. ОлійникАвтор проекту В.В.Біленко. - К.:КВІЦ, 2013. - 164 с.
Ця книга про велич повигу Матері-Вдові і вдячну пам'ять нащадків, про те, як і хто творив всенародний пам'ятник.
Матері-Вдови... Друга світова війна спородила їх в Україні мільйони. В одне поняття поєдналися двоє слів: величне - Мати і печальне - Вдова. Як знак Долі і покликання - вижити разом із дітьми, поставити їх на ноги, виховати справжніми людьми, гідними пам'яті Батька. Ніхто не вів облік цих жінок-подвижниць. Їхній подвиг достойно оцінили тільки діти: ставши дорослими, вони сповна усвідомили велич подвижництва і благородства своїх матерів з удівською долею.
Зворушливий образ Української Матері, і Матері-Вдови посідає гідне місце в творчості наших письменників, особливо тих, хто спізнав напівсирітську долю з часів війни. Ці твори органічно вписуються у книгу в контексті акції "Всенародному пам'ятнику Матері-Вдові - бути!"
|
Немає коментарів:
Дописати коментар